Haber

Yola dökülen küspe nedeniyle kayan motokurye, bariyere çarpıp öldü

ANKARA’da kamyonun damperinden dökülen küspe nedeniyle kayganlaşan yoldan kayan motokurye Hasan Önal, bariyerlere çarparak hayatını kaybetti. Kamyon sürücüsü ise kaza yerinin 5 kilometre ilerisinde yakalandı.

Kaza, akşam saatlerinde Ankara’nın Sincan ilçesi Ayaş yolunda meydana geldi. Şoförünün kimliği şimdi öğrenilemeyen 06 AZ 5751 plakalı kamyonun damperinden yola küspe döküldü. Yola dökülen küspeyi fark etmeyen motokurye Hasan Önal (31), kayganlaşan yolda denetimi kaybederek, bariyerlere çarptı. Teze göre durumu fark etmeyen kamyon şoförü ise yoluna devam etti. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Jandarma ekipleri, yola dökülen küspeyi takip ederek, kamyon şoförünü olay yerinden 5 kilometre ileride yakaladı. Kaza yerine gelen sıhhat takımlarınca yapılan denetimde ise Hasan Önal’ın hayatını yitirdiği belirlendi.

BAZI ŞOFÖRLER SON ANDA KURTULDUBazı şoförler ise kaza yapmaktan son anda kurtulurken, olayla ilgili konuşan Cemalettin Çelikel, “Yenikent ışıklarına girmeden önce benzinliğin oradan Yenikent ışıklarını geçinceye kadar bir kamyondan yola küspe dökülmüş. Çok aşırı derecede kaygandı. Ben çok zor durdum. Buzdan daha beter” dedi.

Kazada ömrünü yitiren motokuryeden evvel yoldan geçen diğer bir motokurye ise “O küspeye ilk ben girdim. Allah korudu. Motorun kontrolünü çok zor sağlayabildim. Diğer arkadaş duramadı. Maalesef hayatını kaybetti” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu