Ekonomi

Sinop’ta TOKİ kura heyecanı

Sinop’ta TOKİ kura heyecanı

SİNOP – Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sinop’ta yapılacak 676 konut için hak sahiplerini çekme heyecanı yaşandı. Kuraya yaklaşık 12 bin kişi başvurdu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut girişimi olan “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamında Sinop ve ilçelerinde yapılacak 676 konut için kura çekimi yapıldı. 250 bin konut. Başvuru yapan yaklaşık 12 bin vatandaş, kuradan kendisinin veya yakınlarının isimlerinin açıklanmasını merakla bekledi.

Sinop Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen çekilişin açılışında Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, başvuru sayısının çok fazla olduğunu vurgulayarak, “Bu kalabalık ve başvuruların yüksek olması aslında bizlerin başarılı olduğunun en büyük göstergesidir. Sinop’taki TOKİ konutlarına devam etmeli, “Çalışmaya devam edeceğiz gibi görünüyor” dedi.

Yaklaşık 12.000 başvuru alındı.

Vali Karaömeroğlu, toplam 676 konut için projeye 11 bin 932 vatandaşın başvurduğunu kaydetti. Karaömeroğlu, “Merkez ilçemizde yapılacak 200 konut için 7 bin 330, Boyabat ilçemizde yapılacak 159 konut için 2 bin 561 kişi, Ayancık ilçemizde yapılacak 79 konut için 1.641 kişi başvuruda bulundu. Dikmen ilçemize yapılacak 88 konut için ise 227 kişinin ve 227 kişinin çekileceğini belirterek, “Şartları geçerli görülen vatandaşlarımızın huzurunda kura çekilecek. Geçerli başvuru sayısı 143 kişi ile sınırlı olduğu için kura çekilmeyecek, hak sahibi vatandaşlarımıza konutlar doğrudan satılacaktır” dedi.

Vali Karaömeroğlu konuşmasının ardından şehit yakınları ve gaziler kategorisinde ilk 10’a girenler için kura çekti. Kuradan çıkan vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü. Devam eden çekilişi vatandaşlar heyecanla izledi. Çekiliş sonunda hak kazanan vatandaşlara da kısa mesaj ile bilgi verilirken, hak kazanamayanların başvuru ücretleri 5 iş günü içerisinde ilgili banka hesabına iade edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu