Haber

Sakarya’dan ‘boykot’ kararı… İsrail mallarının satışı yasaklandı!

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gazze’de zulüm devam ederken örnek bir karar aldı.

Türkiye genelinde “boykot” çağrılarının yapıldığı ve Filistin’e destek hareketlerinin devam ettiği günlerde Büyükşehir Belediyesi’nden bir atılım geldi. Önder Ekrem Ulu, kent genelinde her gün binlerce kişiye hizmet veren Büyükşehir’e bağlı işletmelerde İsrail eserlerinin satılmaması yönünde talimat verdi.

Kararın ardından İsrail’e ait her türlü gıda ürünü raflardan kaldırıldı ve satışı yasaklandı. Bu kararın uygulamaya konulduğu işletmeler arasında Şehir genelinde Uçak Kıraathanesi, Millet Kıraathanesi, Ormanpark, Yenikentpark, Kent Park Kafeterya, Acarlar Longozu Tesisi, Şemsiye Otopark Tesisi, BELPAŞ Zarif Kafe gibi çok sayıda işletme yer alıyor.

YÜCE’DEN BOYKOTA DAVET

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, “Katil İsrail’in yaptığı zulme sessiz kalmıyoruz; direnmeye ve bu zulmü elimizle, dilimizle, canımızla duyurmaya çalışıyoruz. İsrail, saldırıların başladığı ilk günden bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyemize ait iştiraklerimiz ve tesislerimizden faaliyet gösteriyor.” “‘ye ait markaların ürünlerini kaldırdık. Boykotun gücüne inanıyoruz; Diyanet İşleri Başkanlığımızın çağrısına tüm imkanlarımızla kulak vererek boykot ürünlerini kullanmıyoruz.” sözlerini kullandı.

Başkan Ulu, tüm vatandaşları İsrail eserlerine yönelik boykota destek vermeye davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu