İş

Muğla İnsan Kaynakları Platformu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Çalışma hayatındaki tüm tarafları bir araya getirmeyi hedefleyen Muğla İnsan Kaynakları (İK) Platformu’nun ilk toplantısı turizm sektörünün önde gelen firmalarının insan kaynakları yöneticileri ile Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde gerçekleştirildi.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda Boss Danışmanlık bünyesinde oluşturulan Muğla İnsan Kaynakları (İK) Platformları ile platforma üye patronların insan kaynakları yetkilileri bir araya geldi.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Zahide Altınok yaptığı konuşmada, işgücünün seçiminden eğitimine, kariyer planlamasından performans değerlendirmesine kadar pek çok değerli görevi üstlenen insan kaynakları birimlerinin işletmeler için değerine vurgu yaptı. Altınok, “İnsan Kaynakları Platformu ile ilimizde aynı veya benzer sektörde faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları personelleri tanışmak/kaynaşmak, firmaların sektörel sorunları, firmaların personel ihtiyaçlarını görüşerek birbirlerine teknik destek sağlamakta. Kurumumuz aracılığıyla firmalarla daha fazla tanışılıyor, firmalara daha hızlı teşvik ve hizmet veriliyor, onları bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Toplantıda, İş ve İşçi Bulma Kurumu ile özel sektör arasındaki işbirliğini artırmanın yolları, piyasanın personel alımında izleyebileceği teknikler, engelli istihdamı ve iş taleplerine başvuru yolları bölgesel konularda fikir alışverişinde bulunarak ele alındı. İnsan Kaynakları satın alma ve prosedür alanındaki problemler ve analiz önerileri. Ayrıca şube temsilcilerinin bilgi, birikim ve önerilerinin paylaşılması ile toplantı sona erdi. – MUĞLA

haber-dalaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu